Přeskočit na obsah
Domů » Články » Povinnosti hongkongské společnosti

Povinnosti hongkongské společnosti

Každým rokem Váš čeká obnova služeb na další období. O vše se staráme my, jako Vaši agenti/sekretáři. S předstihem pošleme fakturu za obnovu všech služeb a před nachystané dokumenty na podpis, které odešlete skenem nazpět e-mailem. My vše zařídíme s úřady.

Náklady v Hongokngu každým rokem

 • Agent & Secretary – všechny firmy musí mít svého místního agenta (sekretáře), který má licenci, aby mohl vykonávat tuto činnost (zakládat a spravovat HK firmy): 12 000 Kč / rok.
 • Registered Address – ze zákona musí mít každá HK firma registrační adresu svého podnikání: 12 000 Kč / rok.
 • Business Address & Mail Forwarding Plan – obchodní adresa a přeposílání pošty: 18 000 Kč / rok (1 500 Kč / měs. přičemž máte v ceně kredit ve výši 2 000 Kč, pokud Vám přijde zásilka, zaslání naskenovaného dokumentu 25 Kč/ks). Nepočítají se do toho zásilky od místních HK úřadů, to máte v ceně registrační adresy. Ale zásilky jako např. od banky, ty už se počítají do obchodní adresy.
 • Business Registration Certificate (BRC) – obnova obchodní licence na další období a její podání na úřad: 15 000 Kč / rok, pokud se neobnovila firma včas a HK úřad pošle pokutu, tak + 5 000 Kč.
 • Annual Return (NAR1) & E-Certificate – roční výkaz, kde se uvádí případné změny majitelů a ředitelů včetně adres apod.: 3 500 Kč / rok.
 • Anual General Meeting (AGM) – zápis z valné hromady (podepisujete dokument, odesíláte nám ho e-mailem nazpět): 3 000 Kč / rok.
 • Significant Controllers Registers (SCR) – registr kontrol skutečných majitelů společnosti: 2 500 Kč / rok.

Ostatní služby spojené s provozováním firmy

 • Employer’s Return of Remuneration and Pensions (ER) – jednou za čas si může HK úřad vyžádat potvrzení od firmy: 5 000 Kč.
 • PTR & Audit – po prvních 18 měsících podnikání a následně pak každý další rok, se musí zpracovat účetnictví, podat daňové přiznání a audit společnosti: cena od 95 000 Kč (dle počtu dodaných podkladů, položek, atd. – pošlete nám podklady, my obratem naceníme, pokud odsouhlasíte, zašleme Vám fakturu na zajištění. Celý proces trvá opět pár týdnů). V případě, že jste ještě nezahájili podnikatelskou činnost, tak se podá daňové přiznání „NIL PTR“, cena 25 000 Kč. Pokud se daňové přiznání nestihne podat v termínu, tak očekávejte pokutu ve výši +16 000 Kč.
 • Tax Query Letter – pokud podnikáte již nějakým rokem a všechny Vaše obchodní aktivity jsou mimo Hongkongu tzn. offshore statut, kde neplatíte žádné místní daně, tak můžete očekávat od finančního úřadu dopis, kde bude chtít doložit dokumentaci, že tomu opravdu tak je a nemusíte platit daně. Je to běh na několik týdnů a musí se doložit spousty podkladů. Můžete si to zajistit sami, případně najít někoho, kdo Vám to zajistí nebo se obrátit na nás, kde se ceny pohybují od 120 000 Kč a výše.
 • Letter from High Court – Summons to Defendant – pokud firma neobnovuje obchodní licence, nepodává daňové přiznání a audit – neplní ze zákona, co má, tak může očekávat předvolání před soud. Klient obdrží termín, kdy se má dostavit do Hongkongu na soud, pokud se nedostaví, tak ho soud vyzve o pár měsíců opět – vždy naskakují pokuty – vyšší a vyšší. My naše klienty ve většině případů zastupujeme, cena se pohybuje od 16 000 Kč a výše + pokuty, které soud vyčíslí (řádově tisíce až desetitisíce).

Nejsme plátci DPH, ceny jsou konečné.