Přeskočit na obsah
Domů » Články » Ochranná známka v Hongkongu

Ochranná známka v Hongkongu

Duševní vlastnictví Hongkong

Ochrana práv duševního vlastnictví chrání tvůrčí odvětví, která jsou závislá na kreativitě a talentu. Aby bylo možné chránit a vytvářet prostředí, v němž mohou vzkvétat inovace a tvrdá práce může být odměněna, je třeba chránit duševní vlastnictví. Ochranná známka je nehmotným majetkem společnosti, a proto se každému majiteli firmy doporučuje, aby ji chránil.

Ochranná známka je jakési logo (jako znak), které odděluje zboží a služby jednoho obchodníka od ostatních. Aby majitelé firem získali ochrannou známku pro svoji společnost, musí o ni požádat na oddělení duševního vlastnictví vlády zvláštní administrativní oblasti Hongkong. Žádosti a registrace se vyřizují v rejstříku ochranných známek podle vyhlášky o ochranných známkách (kapitola 559).

Ochranná známka může obsahovat jednu z následujících položek:

  • Loga, symboly, vzory, symbolické prvky;
  • zvuky, znělky;
  • písmena, znaky, slova, fráze, slogany, číslice;
  • barvy, tvar zboží, druh obalu.

Proč je třeba registrovat ochrannou známku v Hongkongu?

Registrace ochranné známky není pro podniky zákonnou povinností. Registrovaná ochranná známka v Hongkongu může snadno zabránit jiným držitelům obchodních značek v používání podobné ochranné známky pro jejich zboží nebo služby. Registrované ochranné známky dávají právo používat je pro své zboží a služby bez jakýchkoli problémů s vlastnictvím. Pomáhá tak vytvářet silnější vnímání vaší značky veřejností.

Jak vám můžeme pomoci?

Chcete si zajistit práva duševního vlastnictví v Hongkongu? Pak byste měli zaregistrovat obchodní ochrannou známku své organizace u hongkongské vlády, my vám s tím může pomoci.