Přeskočit na obsah
Domů » Články » Razítka a pečeť společnosti v Hongkongu

Razítka a pečeť společnosti v Hongkongu

Firemní pečeť a razítka

Přestože razítka a pečeť společnosti již nejsou v Hongkongu vyžadována, stále pomáhá poskytovat majitelům firem pocit autenticity jejich obchodních dokumentů. V Firemní pečeť může fungovat jako oficiální podpis společnosti.

V Hongkongu se vydávají dvě razítka a jedna ocelová pečeť, přičemž na dotaz klientů, jestli si mohou udělat razítka v Česku odpověď zní ne. V Hongkongu mají razítka stejné rozměry, tj. jedno je kulaté a druhé obdélníkové, což tvoří autenticitu těchto místních razítek.

Firemní pečeť se používá k razítkování všech zásadních dokumentů, které mají zobrazovat, že jsou potvrzeny představenstvem společnosti nebo osobami s rozhodovací pravomocí. Mezi tyto dokumenty patří certifikáty akcií, smlouvy se zaměstnanci, zápisy z jednání a další partnerské smlouvy s dodavateli.

Ačkoli se kdysi tyto razítka a pečeť považovaly za důležité pro podepisování jakýchkoli oficiálních dokumentů jako úřední podpis, doba se změnila. Bránila jednotlivcům v přijímání jakýchkoli rozhodnutí bez spolupráce s ostatními členy společnosti. Kdysi byl oficiální podpis neboli pečeť vyžadován k podpisu jakýchkoli oficiálních dokumentů. To bránilo jednotlivcům činit rozhodnutí bez souhlasu ostatních členů společnosti.

Vyžadují všechny hongkongské společnosti pečeť a razítka?

Podle novely hongkongského zákona o společnostech, zejména nové vyhlášky o hongkongských společnostech (Cap. 622) účinné od 3. března 2014, nemusí mít společnosti v Hongkongu společnou pečeť a razítka, ale každá společnost má možnost buď používat svou firemní pečeť, nebo ne.

Pokud má vaše organizace společnou pečeť podle staré vyhlášky o společnostech, pak je na vás, zda chcete společnou pečeť držet, nebo ji zrušit. V nové vyhlášce o společnostech nejsou žádná zvláštní ustanovení o procesních požadavcích, co dělat s vaší firemní pečetí v Hongkongu, včetně vyhotovování dokumentů.

Chcete zajistit firemní razítka a pečeť v Hongkongu?

Zajistíme vám vysoce kvalitní a jedinečné firemní pečeti a razítka. Jediné, co musíte udělat, tak si u nás tuto službu objednat. Zpravidla při zakládání nových společností najdete tuto možnost v objednávkovém formuláři jako příplatek. V případě, že chcete razítka a pečeť dodatečně, tak nás kontaktujte.

Podle dostupnosti trvá vyřízení vaší objednávky firemního razítka a pečetě přibližně tři až pět pracovních dnů. Jakmile budou připravené, budeme vás informovat a doručíme vám ji na vaši adresu přes expresní spediční službu DHL.

Cena: 4 000 Kč (2x razítka, 1x kovová  pečeť)  + 5 000 Kč (DHL doručení 2-3 dny)