Přeskočit na obsah

Založení společnosti v Hongkongu

Hongkong vlajka
Firma v Hongkongu, založení online a na dálku!

Proč Hongkong?

Hongkong je brána pro obchodní aktivity nejen v Číně, ale i v celé Asii.

Pomáháme našim klientům uskutečnit jejich obchodní záměry na asijském trhu. Všechny dokumenty jsou přehledné a s vysvětlením. My komunikujeme s úřady v angličtině a s Vámi v češtině. Oprostíte se od zbytečného papírování. Ke každému klientovi máme osobní a vstřícný přístup.

Součástí hongkongské společnosti je bankovní účet, který Vám pomůžeme založit buď v Hongkongu, Singapuru, Švýcarsku nebo Česku. Již od prvních obchodních aktivit vedeme klientům průběžně účetnictví. Nastartuje úspěšné podnikání právě s námi.

Založení společnosti v Hongkongu

Postup založení firmy v Hongkongu

Založení společnosti v Hongkongu je rychlé a zcela digitální. Vše zpracujeme na dálku, odkudkoliv a to během tří až pěti dnů od uhrazení faktury a dodání dokumentů Proof of Address. Za příplatek Vám otevřeme firmu do 24 hodin. Jako doplňkové služby nabízíme klientům registraci doménového jména (*.hk, *.com, *.asia, *.cn, případně jiné). Zhotovení webových stránek, corporate identity (logo, vizitky, aj.).

Pošleme vám formulář, který vyplníte a následně nám jej zašlete emailem včetně fakturační adresy.

Součástí procesu založení společnosti v Hongkongu je nutné doložit Proof of Address všech ředitelů a akcionářů (majitelů).

3. Firma založena 🙂

Obvykle během tří až pěti dnů je společnost založena. Za příplatek ji můžete mít do 24 hodin. Zakládací listiny Vám zašleme elektronicky.

 

Hong Kong Private Company Limited by Shares

Nejčastěji využívanou právní formou společnosti v Hongkongu je Private Company Limited by Shares, což kombinuje naši společnost s ručením omezeným a akciové společnosti. Společnost v Hongkongu má vždy za názvem společnosti Limited (LTD se nepoužívá). Pokud prodáváte zboží nebo služby mimo Hongkong, tak je 0 % daň z příjmů (tzv. offshore status). V případě, že prodáváte služby nebo zboží na území Hongkongu, tak daníte v rozmezí 8,25 % – 16,5 %. Občas místní daňový úřad může vyzvat daný podnikatelský subjekt, aby prokázal, že obchody probíhají opravdu mimo území Hongkong – zasílá tzv. Tax Query Letter.

Firma v Hongkongu je vhodná pokud se zabýváte mezinárodním obchodem s Čínou, případě jinými asijskými zeměmi. Můžete optimalizovat své daňové náklady, ale také zvýšíte image Vaší hongkongské společnosti před čínskými dodavateli. Čínské společnosti se „dívají“ na firmy z Hongkongu lépe nežli na firmy z Česka – Slovenska. Poznáte to podle jednání (budou Vám nabízet lepší ceny, podmínky, apod.).

Firma a účet v Hongkongu

Speciální nabídka do 31. května 2024
59 999
  • Založení společnosti v Hongkongu online
  • Multiměnový účet v Hongkongu online
  • Všechny poplatky v ceně / rok
  • Původní cena 96 000 Kč

Důvody, proč mít firmu v Hongkongu

Angličtina, oficiální jazyk.

V Hongkongu je oficiálním jazykem angličtina, ale všechny dokumenty jsou dvojjazyčné angličtina a čínština.

Založení online do 24 hod.

Společnost je možné založit na dálku odkudkoliv a to během 24 hodin (za příplatek). Běžně to trvá 3-5 dnů.

Základní jmění společnosti od 1 HK$

Své základní jmění si volíte ať už bude 1 HK$ nebo 10,000 HK$ záleží na Vás. Základní kapitál se nikde nesplácí.

0% daň v rámci mezinárodního obchodu

Pokud prodáváte zboží nebo služby mimo Hongkong, tak v rámci mezinárodního obchodu neplatíte žádné daně.

Smlouva o zamezení dvojího zdanění

Česká republika má s Hongkongem smlouvu o zamezení dvojího zdanění.

Transparentní právní prostředí

Propracovaná infrastruktura a naprostá svoboda pohybu zboží, informací a kapitálu.

Regionální zastoupení

Využití vzájemných dohod mezi Čínou a Hongkongem o zóně volného obchodu.

Zakryjte své dodavatele

Nechcete, aby konkurence nějakým způsobem zjistila vaše čínské dodavatele? Použijte HK firmu jako prostředníka.

Vymahatelnost práva

Pokud obchodujete z Čínou, tak máte daleko větší šanci u soudu uspět, neboť vymahatelnost práva je tu vyšší, nežli u evropských firem.

Zisk může zůstat v Hongkongu

Při nákupu a následnému prodeji zboží Čína > Hongkong > Evropa, může zůstat většinový zisk právě v Hongkongu.

Lepší image v Asii

Hongkongská společnost má dobrou reputaci a výhody při obchodování v Asii.

Daně a audit po 18 měsících

Daňové přiznání a audit společnosti se podává až za prvních 18 měsíců podnikání. Potom již každým rokem.

Podnikat můžete odkudkoliv

Velice jednoduchý a snadný provoz firmy odkudkoliv. Vše se dá řešit online.

Stabilní podnikatelské prostředí

Stabilní (britské) podnikatelské prostředí a zákony, jenž se nemění každou chvíli.

Nejvýhodnější daňový systém

Světová banka IFC a Price Waterhouse Coopers provedly analýzu daňových systémů ve 178 zemích světa, kde v žebříčku zemí s nejvýhodnějším daňovým systémem se v první desítce umístil Hongkong.

Časté dotazy

Hongkong je skvělým místem pro založení firmy. Pro cizince zde neplatí žádná omezení, daně jsou jednotné a poměrně nízké (daň ze zisku činí 8,25 % pro první 2 miliony  HK$ zdanitelného zisku a 16,5 % pro další zisky), proces založení podniku je snadný, rychlý a lze jej provést na dálku. Je zde mnoho dobře zavedených společností i šikovných začínajících firem. Jsou zde dostupné finance a je zde dostatek letů.

Ano, Hongkong umožňuje cizincům stát se řediteli a akcionáři zde registrované společnosti. Jako cizinec můžete být jediným ředitelem nebo více. Neexistuje žádný požadavek, abyste museli mít místní ředitele. Můžete být také akcionářem. Musíte mít alespoň jednoho (a nejvíce až 50). Mohou to být lidé libovolné národnosti nebo společnosti.

Ano, všechny společnosti registrované v Hongkongu musí mít místní adresu. Ta se uvádí ve všech právních dokumentech. Pokud adresu kanceláře nemáte, využijte naši službu. Vyřídíme vaše příchozí dopisy, naskenujeme a odešleme Vám jej elektronicky.

Každá hongkongská firma musí mít místního sekretáře společnosti. Tento pracovník je zodpovědný za pořádek v dokumentaci a zajišťuje, aby všechny změny ve společnosti byly zpracovány správně, včas a v souladu s místní legislativou. Tuto funkci může vykonávat fyzická osoba nebo právnická osoba, tzv. body corporate.

Jakmile jsou všechny dokumenty připraveny, trvá nám registrace společnosti obvykle 3-5 pracovních dnů.

K založení firmy v Hongkongu potřebujete název společnosti, druh podnikání, jmenovat jednoho pověřeného ředitele, jednoho akcionáře a jednoho sekretáře společnosti. Také potřebujete mít místní hongkongskou registrovanou adresu.

Všichni budoucí ředitelé a akcionáři nové hongkongské společnosti musí doložit doklady totožnosti, tzv. Proof of Address.

Brzy se vám ozveme

Máte nějaký dotaz týkající se založení nebo správy společnosti v Hongkongu? Pošlete nám na sebe kontakt. Obvykle Vám zavoláme během několika hodin, včetně víkendů nebo svátků.