Přeskočit na obsah
Domů » Články » Představení společnosti

Představení společnosti

První kontakt s Čínou

První kontakt s Čínou jsem měl již v roce 1998, kdy začal rozmach mobilních telefonů. Napřed jsem nakupoval příslušenství pro mobilní telefony od polských překupníků, ale nakonec se našly cesty přímo k čínským výrobcům. V té době to bylo složité, neboť vysvětlit Číňanům, že jsme malá země a není možné objednat statisíce kusů od každého výrobku… Nicméně nakonec se podařilo navázat dobré vztahy a obchody jen vzkvétaly 🙂 Působil jsem v oblastech Hongkong (Hong Kong) a Šen-čen (Shenzhen).

Později jsem našel na trhu další mezeru. Podnikatelé chtěli navštěvovat výstavy v Číně, největší z nich je v Kuang-čou (Guangzhou), Kanton – China Import and Export Fair. Stali jsme se jako první a jediní oficiálními partnery a začali jsme zabezpečovat obchodní cesty na míru. Z toho vznikla časem cestovní kancelář, kde jsem projezdil další destinace Šanghaj (Shanghai), Peking (Beijing), Tchien-ťin (Tianjin).

Klientům jsme zajišťovali čínský vízový servis, zvací dopisy a vstupenky na výstavy, letenky, ubytovaní, transfery, vizitky, tlumočníky, aj. služby spojené s obchodními cesty. Pak jsem si všiml zájmu nejen českých a slovenských podnikatelů, kteří si chtěli založit firmu v Hongkongu. Těch dotazů a žádostí bylo hodně, tak jsem se vrhnul i do této oblasti podnikání.

Chvilkově jsem zakládal firmy v Číně, ale netrvalo dlouho a od toho jsem upustil, neboť co provincie, město mají jiné podmínky podnikání, daňové nastavení apod. Založení společnosti na pevninské Číně je administrativně složitý proces na několik týdnů, spíše měsíců a to nemluvím o finančních nákladech, které se pohybují ve statisících, spíše milionech. Jednu chvíli jsem zakládal firmy na Seychelách a v Ras Al-Khaimah ve Spojených arabských emirátech, ale klienti před pár lety své firmy postupem všechny zrušily v těchto destinacích. Uvědomili si, že tyto destinace nejsou ideálním místem pro jejich podnikání.

Od roku 2012 poskytujeme klientům služby v oblasti založení hongkongské společnosti a její správu včetně vedení účetnictví, auditu a daňových přiznání.

Mirek Pachl, LinkedIn profil