ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI V HONGKONGU

  1. Vyplnit a odeslat objednávkový formulář.
  2. Zaslat naskenované Proof of Address.
  3. Zaslat fakturační údaje.

Vaši novou firmu založíme od uhrazení faktury do pěti pracovních dní, pokud jste si zvolili expres, tak do 24 hod.

Jako doplňkové služby nabízíme klientům registraci doménového jména *.hk, případně jiného. Zhotovení webových stránek, corporate identity (logo, vizitky, aj.).

Konzultace & poradenství nabízíme za 5 000 Kč / hod.

Hong Kong Private Company Limited by Shares

Nejčastěji využívanou právní formou společnosti v Hongkongu je Private Company Limited by Shares, což kombinuje naši společnost s ručením omezeným a akciové společnosti.

Pokud prodáváte zboží nebo služby mimo Hongkong, tak je 0% daň z příjmů (tzv. offshore status). V případě, že prodáváte služby nebo zboží na území Hongkongu, tak daníte 16,5 %. Občas místní daňový úřad může vyzvat daný podnikatelský subjekt, aby prokázal, že obchody probíhají opravdu mimo území HK - tzv. Tax Query Letter.

Firma v Hongkongu je vhodná pokud se zabýváte mezinárodním obchodem s Čínou, případě jinými asijskými zeměmi. Můžete optimalizovat své daňové náklady, ale také zvýšíte image Vaší HK společnosti před čínskými dodavateli. Čínské společnosti se "dívají" na HK firmy lépe nežli na firmy z ČR. Poznáte to podle jednání (budou Vám nabízet lepší ceny, podmínky, apod.).

Mezi Českou republikou a Hongkongem platí smlouva o zamezení dvojího zdanění.

Podívejte se na povinnosti, které musíte plnit, když budete vlastnit firmu v Hongkongu.

Obchodní rejstříky jsou veřejně přístupné (za menší poplatek) viz náš článek.