JOuBusiness

Časté dotazy HONGKONG

Co vše potřebujete k založení společnosti?

Vyplnit objednávkový formulář, zaslat naskenovaný cestovní pas a Proof of Address (občanský průkaz, potvrzení z banky v angličtině, inkaso, faktura telefonní operátor, plyn, elektřina apod.).

Za jak dlouho mi založíte firmu?

Založení společnosti trvá obvykle týden. Za příplatek to umíme i do 24hod.

Jaké jsou povinnosti?

Po 12 měs. je potřeba podat roční výkaz (Annual Return), obnovit obchodní licenci (Business Certificate), udělat zápis z valné hromady (Annual General Meeting) a uhradit poplatek na další rok za kancelář + agenta.

Po 18 měs. a následně každý další rok se podává daňové přiznání (Annual Accounting). Podává se i v případě, že nevyvíjíte žádné podnikatelské aktivity. Cena za zpracování účetnictví a podání daňového přiznání od 40.000 Kč.

Taktéž je nutné po 18 měs. a následně každý další rok udělat povinný audit společnosti. Podává se i v případě, že nevyvíjíte žádné podnikatelské aktivity. Cena 25.000 Kč.

Co je to Annual Return?

Roční výkaz neboli v angličtině Annual Return je potřeba vyplnit a podat každých 12 měs. Zaznamenávají se zde informace o společnosti a případné změny (majitel, ředitel, podíly, adresy apod.).

Co vzít se sebou pro založení účtu v HK?

V současné době HK banky neotevírají účty, respektive je velice malá šance zde založit účet. Nicméně to můžete zkusit - bankéři zpravidla zasílají seznam dotazů, na které musíte odpovědět. Pak je telefonický rozhovor a následně schůzka v bance.

Cestovní pas je samozřejmostí. Dále dokumenty viz níže a vše v angličtině:

Proof of Address (ověření adresy): občanský průkaz , výpisy z: telefonu, inkaso, electricity bill, kreditní karty, banky, ...

Proof of Business: 3x současné faktury Vaší společnosti (lepší pro otevření bankovního účtu, bankéř se bude ptát na co firmy budete používat…) a ideálně i smlouvy s dodavateli, odběrateli apod.

Jak se firma zavře?

Pokud jste se rozhodli ukončit s podníkáním, tak se udělá poslední daňové přiznání a audit společnosti. Následně se zahájí proces deregistrace společnosti, který trvá cca 4 měsíce, proto je dobré zahájit celý proces min. 6 měsíců před další obnovou firmu, abyste nemuseli hradit poplatky na další období. Cena za zavření 40.000 Kč + audit/daňové přiznání.

Co když firmu legálně nezavřu?

Firmy v Hongkongu nejsou tzv. "offshorky z banánových ostrovů". Je třeba je legálně zavřít a ukončit podnikání. Pokud se rozhodnete, že nebudete nic dělat tzn. nebudou se obnovovat vládní poplatky, nebudete podávat daňové přiznání/audit atd. napřed Vás budou místní úřady obesílat dopisy, kde Vám porostou penále. Následně budete pozvání k soudu. Pokud se nedostavíte, dostanete další obsílky, penále rostou a může to jít až k mezinárodnímu soudu.

Nenašli jste odpověď?

Kontaktujte nás, pokusíme se Vám pomoci.

Kontaktujte nás

Nahoru
X

Proč se registrovat?

E-mail

Heslo

Ztracené heslo

Váš e-mail:

E-mail

Heslo

Heslo znovu