JOuBusiness

Časté dotazy HONGKONG

Co vše potřebujete k založení společnosti?

Vyplnit objednávkový formulář a elektronicky zaslat společně s kopií cestovního pasu.

Za jak dlouho mi založíte firmu?

Založení společnosti trvá obvykle týden. Ovšem za příplatek to umíme i do 24hod.

Jaké jsou povinnosti?

Po 12 měs. je potřeba podat roční výkaz (Annual Return), obnovit obchodní licenci (Business Certificate), udělat zápis z valné hromady (Annual General Meeting) a uhradit poplatek na další rok za kancelář + agenta.

Po 18 měs. a následně každý další rok se podává daňové přiznání (Annual Accounting). Podává se i v případě, že nevyvíjíte žádné podnikatelské aktivity. Cena za zpracování účetnictví a podání daňového přiznání od 40.000 Kč.

Taktéž je nutné po 18 měs. a následně každý další rok udělat povinný audit společnosti. Podává se i v případě, že nevyvíjíte žádné podnikatelské aktivity. Cena 25.000 Kč.

Co je to Annual Return?

Roční výkaz neboli v angličtině Annual Return je potřeba vyplnit a podat každých 12 měs. Zaznamenávají se zde informace o společnosti (majitel, ředitel, podíly, adresy apod.).

Co vzít se sebou pro založení účtu v HK?

Cestovní pas je samozřejmostí. Dále dokumenty viz níže a vše v angličtině:

Proof of Address (ověření adresy): občanský průkaz , výpisy z: telefonu, inkaso, electricity bill, kreditní karty, banky, ...

Proof of Business: 3x současné faktury Vaší společnosti (lepší pro otevření bankovního účtu, bankéř se bude ptát na co firmy budete používat…) a ideálně i smlouvy s dodavateli, odběrateli apod.

Dotazy spojené s HSBC bankou?

Min. vklad banka HSBC nevyžaduje, ale obvykle klienti skládají 10,000 HK$, případně 1,000€ nebo 1,000 US$. Účet můžete mít vedený ve více měnách.

Poplatky: pokud máte na účtu více nežli 50,000 HK$, tak je účet vedený bez poplatku, jinak je to 50HK$ / měs. Příjem platby a odeslání platby 60HK$.

K bankovnímu účtu dostanete "bankovní kalkulačku", kde pro přístup se Vám bude generovat unikátní kód. Debetní kartu si můžete vyžádat taktéž.

Nenašli jste odpověď?

Kontaktujte nás, pokusíme se Vám pomoci.

Kontaktujte nás

Nahoru
X

Proč se registrovat?

E-mail

Heslo

Ztracené heslo

Váš e-mail:

E-mail

Heslo

Heslo znovu